Hiob

Cena: 19.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: TUM
Autor: Karol Wojtyła
ISBN: 9788388301285
Format: 120×160mm
Ilość stron: 98
Oprawa miękka

Młodzieńczy dramat poetycki Karola Wojtyły, napisanych w 1940 r. To historia biblijnego Hioba z całą swoją dramaturgią, ale z drugiej strony opowieść o człowieku, który pozostaje wierny Bogu mimo spadających nań nieszczęść. Poznaje wyzwalający sens Jego krzyża, Jego ofiary. To symbol cierpiącej Polski, ale i cierpiącej ludzkości. Nagrodą jest zmartwychwstanie ukazane przez wizję krzyża i Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dramat z 1940 roku. Przedstawia historię biblijnej postaci – Hioba. Człowiek ten swoją postawą i ufnością do Boga pokazuje, że warto kochać Pana Boga nawet, gdy spotyka nas nieszczęście, ponieważ nagrodą za tę wierność w cierpieniu jest Niebo. Bohater poznaje wyzwalający sens Jego krzyża – ofiary. Jest to symbol cierpiącej Polski, ale i cierpiącej ludzkości. Sztuka ukazuje, że warto całkowicie ufać Bogu i nie tracić nadziei, że los się odmieni, bo Bóg zawsze chce naszego dobra.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634