Biblia Licheńska z komentarzami Jana Pawła II
Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-7595-818-8
Format: 240 x 320 mm
Stron: 1464
Oprawa twarda
Proponowane wydanie Biblii zawiera oprócz tekstu Pisma Świętego, 360 stron komentarzy św. Jana Pawła II. To wydanie Biblii opatrzone jest wstępem kustosza Sanktuarium ks. Wiktora Gumiennego mówiącym o realnym działaniu słowa Bożego w życiu każdego człowieka.
W proponowanym wydaniu znajdziemy także informacje dotyczące zarówno historii powstania Sanktuarium, jak i samych objawień Matki Bożej Licheńskiej – Bolesnej Królowej Polski.
Dziś Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej to miejsce modlitwy, apostolatu, formacji duchowej i dzieł miłosierdzia. Działające przy Sanktuarium Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym udziela fachowego wsparcia ludziom zmagającym się z różnymi nałogami, kryzysami i życiowymi upadkami. Poradnia Wsparcia Płodności „Na-Pro Technologia” pomaga małżeństwom mającym trudność w poczęciu dziecka .Zaś w Hospicjum Błogosławionego Stanisława Papczyńskiego znajdują opiekę nieuleczalnie chorzy i umierający.
Święty Jan Paweł II staje się przewodnikiem po tekście biblijnym, uczy jak rozumieć, interpretować i odnosić go do własnego życia. Pragnieniem św. Jana Pawła II było, aby w każdej polskiej rodzinie znajdowało się Pismo Święte.
Oddawana do rąk Czytelników Biblia z okazji kanonizacji Jana Pawła II została przetłumaczona przez biskupa Kazimierza Romaniuka – jednego z najwybitniejszych polskich biblistów.
Posiada bezcenną wartość duchową ze względu na osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin, które wspólnie czytają słowo Boże.
Specjalne strony, przeznaczone na zapisywanie ważnych wydarzeń rodzinnych, sprawiają, że to wydanie Biblii może stać się wielopokoleniową kroniką rodzinną.
W proponowanej edycji znajduje się 83 wspaniałych, całostronicowych ilustracji Gustave’a Doré, nawiązujących do niezwykle cenionych XIX -wiecznych wydań.
Wyjątkowa szata graficzna podkreśla niezwykłą dbałość o estetykę pamiątkowego wydania Pisma Świętego z okazji kanonizacji Papieża Polaka.
Wstecz