Biblia Młodych – bpKazimierz Romaniuk (tłum.)

Cena: 29.90 PLN
szt.

Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-8043-156-0
Format: 115x180mm
Stron: 1440
Oprawa miękka

To wydanie Biblii jest odpowiedzią na słowa  papieża Franciszka: ,,Studium Pisma Świętego powinno być dostępne dla wszystkich. Ewangelizacja wymaga zażyłości ze Słowem Bożym.”

  •          Przekład

Tłumaczenie ks. bp. Kazimierza Romaniuka  zajmuje ważne miejsce wśród współczesnych tłumaczeń tekstów biblijnych na język polski. Zaletą tego przekładu jest jego jednorodność i spójność oraz piękno języka polskiego. Dzięki tym cechom tłumaczenie zachowuje wierność słowu Bożemu, a jednocześnie czyni je bardziej zrozumiałym i komunikatywnym dla współczesnego czytelnika.

  •          Błogosławieństwo Papieża

Biblia zawiera tekst błogosławieństwa św. Jana Pawła II dla osób, które wspólnie czytają słowo Boże z 19 marca 2005 roku z jego odręcznym podpisem. Jest to dodatkowa wartość duchowa tego wydania. Ma ono niezwykły wymiar duchowej łączności z papieżem; sprawia, żebył On naszym przewodnikiem za życia, a teraz jest naszym orędownikiem w Domu Ojca.

  •          Wstęp

Obszerny 32-stronicowy wstęp jest znakomitym wprowadzeniem do Pisma Świętego, obejmującym najbardziej podstawowe kwestie:

– artykuły obejmująca następującą tematykę:

– powstawanie Biblii

– kształtowanie się kanonu Biblii

– biblijny obraz świata

– biblijny obraz człowieka

– biblijne rozumienie natchnienia

– biblijna koncepcja czasu i jego liczenie

– zasady interpretacji Biblii

– zasady czytania tekstów biblijnych

  •          Format i czcionka

Biblia Młodych jest unikatowym wydaniem Pisma Świętego adresowanym do młodych. Jednak format, jak i wielkości czcionki optymalnie są dostosowane dla wszystkich czytelników, którzy chcą często korzystać z Biblii – zapewnia to właśnie mały format i optymalnie dobrana do niego czytelna czcionka.

  •          Czcionka i oznaczenia Ksiąg biblijnych

Dwukolorowy druk, grantowo-czerwony, zapewnia dodatkowe walory estetyczne i zachęca do częstej lektury tekstu. Kolorystyczne oznaczenie miejsca poszczególnych ksiąg biblijnych, na krawędziach stron, ułatwia szybkie ich odszukiwanie.

  •          Okładka

Nowoczesna dwukolorowa okładka tzw. zintegrowana, punktowo lakierowana. Taka oprawa zabezpiecza przed opadami atmosferycznymi. Dzięki temu nie trzeba zabezpieczać Pisma Świętego przed deszczem.

  •          Ilustracje

Bibliaposiada 4 strony kolorowych wyklejek:2 strony z przodui 2 strony z tyłu. Umieszczono na nich:

– średniowieczną mapę świata (XIII wiek) – jedną z wcześniejszych map z Jerozolimą w centrum ówczesnego świata, uznawaną za najstarszą zachowaną mapę przedstawiającą Chrystusa jako nadzorcę świata

– iluminację pochodzącą z pamiętnika (XV wiek) opisującego podróź z Konstancji do Jerozolimy

– mapę z pierwszej wyprawy misyjnej św. Pawła

– mapę z drugiej wyprawy misyjnej św. Pawła

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634