Biblia Podróżna – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Cena: 29.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: M
Autor: bp Kazimierz Romaniuk (tłum.)
ISBN: 978-83-8043-432-5
Format: 113×190 mm
Stron: 1440
Oprawa: miękka
Wydanie: lipiec 2018r.

Przekład Pisma Świętego

Tłumaczenie ks. bp. Kazimierza Romaniuka zajmuje ważne miejsce wśród współczesnych tłumaczeń tekstów biblijnych na język polski. Zaletą tego przekładu jest jego jednorodność i spójność oraz piękno języka polskiego. Dzięki tym cechom tłumaczenie zachowuje wierność słowu Bożemu, a jednocześnie czyni je bardziej zrozumiałym i komunikatywnym dla współczesnego czytelnika.

Wstęp do Biblii Pielgrzyma

Obszerny 32-stronicowy wstęp jest znakomitym wprowadzeniem do Pisma Świętego, obejmującym najbardziej podstawowe kwestie:
– powstawanie Biblii,
– kształtowanie się kanonu Biblii,
– biblijny obraz świata,
– biblijny obraz człowieka,
– biblijne rozumienie natchnienia,
– biblijna koncepcja czasu i jego liczenie,
– zasady interpretacji Biblii,
– zasady czytania tekstów biblijnych.

Format i czcionka

Wygodny mały format i optymalnie dobrana do niego czytelna czcionka oraz lekka miękka oprawa sprzyjają temu, by nosić je zawsze przy sobie i korzystać z niego w dowolnej chwili.

Dwukolorowy druk, grantowo-czerwony, zapewnia dodatkowe walory estetyczne i zachęca do częstej lektury tekstu [tu bym raczej napisała o jakimś praktycznym wymiarze dwukolorowego druku.

Biblia posiada 4 strony kolorowych wyklejek, na których umieszczono:
– średniowieczną mapę świata (XIII wiek) – jedną z wcześniejszych map z Jerozolimą w centrum ówczesnego świata, uznawaną za najstarszą zachowaną mapę przedstawiającą Chrystusa jako nadzorcę świata
– iluminację pochodzącą z pamiętnika (XV wiek) opisującego podróż z Konstancji do Jerozolimy
– mapę z pierwszej wyprawy misyjnej św. Pawła
– mapę z drugiej wyprawy misyjnej św. Pawła

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634