Bóg a pełnia człowieka

Cena: 25.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: ks. Sławomir Zalewski
ISBN:978-83-61193-77-9
Rok wydania: 2015
Format: A5
Liczba stron:392
Oprawa miękka

Rozwój życia mistycznego chrześcijanina w dynamicznym procesie oczyszczeń według św. Jana od Krzyża

„Prezentowana publikacja stanowi bardzo poważne osiągnięcie w obszarze problematyki teologii mistycznej, a ściśle jej zagadnienia doświadczenia mistycznego. Mamy do czynienia z pracą, która wnosi prawidłowe rozumienie mistyki św. Jana od Krzyża, obudowaną bardzo rzetelnie w dane tradycji i pogłębioną współczesną interpretacją teologiczną. […] W swej treści zbiega się ona z oczekiwaniem ludzi na zaspokojenie głębokiego «głodu» życia duchowego, a jednocześnie z oczekiwaniem na zdrową naukę mistyki, która chroniłaby przed fałszywym trendem szukania wartości duchowych w apersonalnej mistyce Dalekiego Wschodu i w różnych teoriach pseudomistycznych.

Jest to zatem całościowe, twórcze i krytyczne opracowanie mistyki św. Jana od Krzyża Autor wspaniale wykazał, że bez właściwego zrozumienia mistyki nie można mówić o prawidłowym rozwoju życia wewnętrznego. Dlatego praca ta jest bardzo dobra, ambitna, głęboka, bardzo trudna w wykonaniu z powodu poprawnego odczytania myśli szesnastowiecznego teologa i mistyka oraz przełożenia ich na język współczesny.”

ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634