CO JEZUS WIDZIAŁ Z KRZYŻA

Cena: 14.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: ks. Wiesław Al. Niewęgłowski
ISBN: 83-88615-69-6
format: 115x165mm
Strony: 189
Data wydania:2003
Oprawa miękka

Rozważania są zaproszeniem, aby dołączając do Maryi i Jana, wejść na plac egzekucji, stanąć pod krzyżem, zapatrzyć się w Jezusa, który do końca umiłował. Podjąć wysiłek zrozumienia Jego Męki.

Podejdź w duchu niezależnie od tego jaki jesteś, święty czy grzeszny i stań blisko Skazańca z rękami związanymi na drzewie. Krzyż jest najmądrzejszą księgą świata. Ci którzy jej nie znają, pozostają ignorantami, choćby znali wszystko inne. Prawdziwymi mędrcami świata są ci, którzy radzą się jej, pogłębiają ją.

Krzyż jest księgą ksiąg. Mówi kim jest Bóg. Jednak nie jest to czytelne dla wszystkich. Krzyż, a z nim śmierć okrutna i przerażająca, będąc dla niektórych niezrozumiałym językiem Boga, oburzał i gorszył ludzi przez wieki. Bywa, że rodzi bunt. Wielu poszukujących, wątpiących, a nawet wierzących nie rozumie go. Św. Paweł zapisał ciągle aktualne, chociaż nie zawsze rozumiane słowa: “głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś którzy są powołani – Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą” (1 Kor 1,22-24).

Jezus przytwierdzony do krzyża dla jednych jest światem pogardy, hańby i odrzucenia, dla drugich znakiem nadziei i miłości

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634