Co robi Anioł? Gra

Cena: 30.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Apostolicum
Autor: Ewa Hanter
Ilustracje: Maja Bołożuk
Format: 330×230 mm

Cztery układanki pod wspólnym tytułem, „Co robi Anioł?” w intencji autorów mają się przyczynić do lepszego poznania i umiłowania naszych niewidzialnych Opiekunów i Przewodników, a także do większej przyjaźni z Nimi.
Układanka nr 1 – to zagadki – przykłady na temat działania św. Aniołów w Nowym Testamencie. Składa się z 12 obrazków i 24 kartoników z podpisami. Przeznaczona jest dla 2, 3, 4, 6 lub 12 dzieci.
Układanka nr 2 – pomoże poznać niektóre fakty i zdarzenia opisane w Starym Testamencie, w których ważną rolę odegrali Aniołowie. Składa się z 6 obrazków i 6 wierszyków. W grze może brać udział 2, 3 lub 6 dzieci.
Układanka nr 3 – to jakby podsumowanie poprzednich dwóch. Ma dać pojęcie o działalności św. Aniołów, szczególnie zwrócić uwagę na pełnienie Woli Bożej na ziemi wśród ludzi. Składa się z planszy i 12 luźnych karteczek z napisami. W grze może brać udział 2 lub 5 dzieci.
Układanka nr 4 – porusza poważne zagadnienia: jak wyglądało posłuszeństwo Woli Bożej, którą ludziom objawili święci Aniołowie, i jaki był skutek przyjęcia jej lub odrzucenia przez człowieka. Składa się z 2 tablic i 18 luźnych karteczek z napisami. W grze może brać udział dwoje dzieci.

Każda z układanek może być rozwiązywana indywidualnie przez jedno dziecko.

Układanki-zagadki opierają się na faktach opisanych z Nowego i Starego Testamentu. Są zachętą do odszukiwania w Piśmie Świętym fragmentów mówiących o tych wydarzeniach i dokładniejszego poznania ich.
We wprowadzeniu znajdują się podpowiedzi, wskazujące gdzie otworzyć Pismo święte, np. – Archanioł Gabriel ukazuje się Zachariaszowi (Łk 1, 11-22).
Na końcu opisu podane są właściwe rozwiązania układanek-zagadek (jako pomoc dla prowadzącego zabawę).

UWAGA! Gra nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 lat. Zawiera małe elementy, które dziecko może połknąć.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634