Czy Rosja jest barbarzyńcą? Psychoanaliza rosyjskiego ducha

Cena: 29.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: M
Autor: Stanisław Primus
ISBN: 978-83-8043-361-8
Format: 140X202 mm
Stron: 228
Wydanie: lipiec 2018r.
Oprawa miękka

W skali Europy czy świata Rosja jest czymś wyjątkowym pod względem psychicznego skrzywienia, jakie warunki historyczne wywołały i utrwaliły w tym narodzie. Polacy niedostatecznie zdają sobie sprawę ze złożoności problemu rosyjskiego i zagrożeń, jakie stanowić on może dla sąsiadów, w tym także dla Polski. Jednym warunków stałość naszej niepodległej  narodowej egzystencji jest znajomość psychopatologii zbiorowej naszego największego sąsiada – Rosji.

Geopolityczne położenie Polski wymaga od nas trzeźwego podejścia, dobrej znajomości psychologii społecznej.

*  * *

Publikacje Stanisława Primusa cechuje wnikliwość analizy i staranność dyskusji. Te cechy myślenia pozwalają mu na formowanie jednoznacznych, dobrze argumentowanych wniosków. Te cechy są wyraźne również w Czy Rosja jest barbarzyńcą. Psychoanaliza rosyjskiego ducha.

Autor poszukuje uwarunkowań cech psychicznych i zachowań nie w konstrukcji cielesnej, a w historii społeczno-politycznej. Ta orientacja ma swoje uzasadnienie w sięgającym korzeniami lat trzydziestych ubiegłego wieku psychoanalitycznym myśleniu pofreudowskim. Myśli Stanisława Primusa jest oryginalna i zasługuje na wnikliwą uwagę.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634