DOTYK MIŁOŚCI + CD “Gaudium”

Cena: 17.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: Renata Świderska
ISBN: 9788375481242
Format: 130x205mm
Stron: 112
Rok wydania: 2013
Oprawa miękka

Dotyk miłości + CD
Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych

Renata Świderska, samotna matka wychowująca dwóch synów. Przez siedem lat walczyła o życie córki Ani, dotkniętej nieuleczalną chorobą Leśniowskiego-Crohna. Prawie dwa lata przelewała na kartki papieru swoje przeżycia i refleksje. Tak powstała książka – swoisty pamiętnik, dokumentujący ciężkie chwile zmagań o każdy dzień życia Ani, o jej godną śmierć oraz swoją postawę po jej odejściu.

Od 2005 r. uczestniczy w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Życiodajna Śmierć” – pamięci Elisabeth Kübler-Ross w Białymstoku. Jest laureatką dwóch nagród na tejże Konferencji za prace pt. „Śmierć za życia” (2009) i „Gdy umiera tata” (2012). Publikuje artykuły w miesięczniku „Magazyn Pielęgniarki i Położnej”. Prowadzi stronę www.kropelka-wiary.pl.

Boże Narodzenie bez Ani. Trudno mi to sobie wyobrazić. […] Boże, o jedno Cię proszę, daj nam zapomnieć o tym pustym miejscu przy stole. Ty zajmij to puste miejsce. Siądź razem z nami i przełam się opłatkiem tak białym jak pierwszy śnieg. Zostaną wypowiedziane życzenia, które miały być tylko wspomnieniem, a nadzieja znów wstąpi w moje życie. Ania odeszła po to, by żyć, ale żyć wiecznie. Wiem, że będzie obecna z nami w święta i że znów poprawi Ci sianko. Boże, trudno to zrozumieć i z wielkim trudem przychodzi mi o tym pisać. Ale już czuję Twoją obecność. […] Bądź ze mną.

fragm. książki

Dotyk Miłości to podziękowanie matki za możliwość bycia mamą. To rodzaj hołdu złożonego małej Ani, której fizycznie już nie ma pośród nas, ale jednak ciągle obecnej. Uczącej miłości i okazywania jej. Uczącej wrażliwości, współczucia. Pokazującej, że istnieje coś więcej niż ścisła wiedza medyczna, że ludzi cierpiących trzeba otaczać troską i miłością. To książka o ogromnych walorach wychowawczych.

prof. dr hab. med. Elżbieta Krajewska-Kułak

Do książki dołączona jest płyta z reportażem Andrzeja Guzowskiego z Polskiego Radia Białystok pt. „Mlecze na łące”, który wygrał tym reportażem XIV edycję Konkursu Stypendialnego dla młodych twórców radiowych imienia Jacka Stwory.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634