DROGA DO ŚWIĘTOŚCI

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: ks. Grzegorz Pawłowski ( Jakub Hersz Griner )
ISBN: 978-83-7548-242-3
Format: 130x205mm
Stron: 256
Rok wydania: 2016
Oprawa miękka

W książce Droga do świętości ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera) Czytelnik znajdzie wiele rad i wskazówek, jak realizować ewangeliczną świętość w codzienności.

Przywołane przez Autora biogramy Sługi Bożej Matki Róży Czackiej oraz świętych karmelitanek: Edyty Stein i Małej Arabki to przekonujące przykłady, że świętość może objawić się również w skrajnie trudnych warunkach, a jej moc – przezwyciężyć zło, nawet jeśli wydaje się ono nie do pokonania. Autor, który jako żydowskie dziecko cudem przeżył czas Zagłady, opisuje też historie swoich rodaczek: zamordowanej w Auschwitz holenderskiej żydówki Etty Hillesum oraz ocalałej – podobnie jak Autor – Reginy Fabrykant (Riwki Bursztyn).

Jednak publikacja ks. Grzegorza Pawłowskiego to nie tylko obrazy przedstawiające grozę czasów drugiej wojny światowej. To rymowana opowieść o życiu, o jego pięknie i doświadczeniach, o trudnych chwilach i codziennych radościach. Wszystkie utwory przenika optymizm, biją z nich nadzieja i wiara w to, że ziemskie życie to droga do nieba. Na tej drodze nieodzowne są miłość i poczucie humoru, którymi Autor obficie dzieli się z Czytelnikiem.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634