Duchowość spotkania w życiu i twórczości Henriego Nouwena

Cena: 24.50 PLN
szt.

Wydawnictwo Salwator
Autor: ks. Grzegorz Ogorzałek
ISBN: 978-83-7580-523-9
Format: 145x205mm
Liczba stron: 386

Książka ks. dra Grzegorza Ogorzałka przedstawia jednego z wielkich proroków naszych czasów, H. Nouwena, naświetlając to, co w jego prorokowaniu stanowi istotę: świat będzie istniał tylko dzięki spotkaniu.

W czasach, w których technologie służą raczej elektronicznemu kontaktowaniu się ludzi, niż autentycznemu spotykaniu się, dzieleniu, poznawaniu, jeszcze wyraźniej widać, że tym, co uratuje świat, będzie spotkanie. Nouwenowi chodziło jednak o trzy wymiary tego spotkania: człowiek musi spotkać samego siebie (bo przecież ciągle żyje poza sobą), musi spotkać drugiego człowieka (ale nie na facebooku, w smsach itd., lecz w realnym świecie) i wreszcie człowiek musi spotkać Boga (a nie tylko o nim słuchać, czytać itd.). To „proroctwo” Nouwena, wydobyte i znakomicie ukazane przez ks. dra Grzegorza Ogorzałka, jest drogą wyjścia z przerażającej samotności ludzi, zapomnianych, opuszczonych, młodych, starych, biednych i bogatych. To jest droga wyjścia z samotności tych, co czują się opuszczeni przez Boga, opuszczeni przez innych ludzi, wreszcie opuszczeni przez samych siebie.

Nouwen krzyczy do nich: wyjdźcie ze swoich czarnych dziur i ruszcie na spotkanie, bo tu jest wasze szczęście! A ks. Grzegorz Ogorzałek swoją ciekawą pracą zachęca: czytajcie Nouwena, bo on mówi do wszystkich, którzy zmagają się z jakąkolwiek samotnością… czyli do każdego. Warto przeczytać tę książkę choćby po to, żeby zrozumieć, że człowiek wcale nie musi być aż tak samotny i tak naprawdę samotny nigdy nie jest. Warto tę zgrabną syntezę myśli Nouwena uczynić swoją własną i wyjść na spotkanie.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634