E-book (PDF) – Mowy Elihu (Hi 32-37) oraz ich reinterpretacja w Biblii Greckiej

Cena: 40.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Barbara Strzałkowska
Format: PDF

Barbara Strzałkowska (ur. 1981) – absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2005) oraz École Biblique et Archéologique Francaise w Jerozolimie (2009); doktor teologii biblijnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2009). Prowadziła zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2009 adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UKSW. Autorka książki Rozporządzenia dotyczące kobiet w Kpł 15 (RSB 20) oraz ponad dwudziestu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest przewodnikiem grup pielgrzymkowych do krajów biblijnych. Od 2008 pełni funkcję sekretarza Zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Przedmiotem pracy jest omówienie i porównanie tekstów hebrajskiego (zawartego w Biblii Hebrajskiej) i greckiego (zawartego w Biblii Greckiej, LXX) 6 rozdziałów Księgi Hioba, składających się na tzw. mowy Elihu. Rozdziały te (Hi 32-37) pod wieloma względami stanowią tekst szczególny i przełomowy w Księdze Hioba, zarówno w jej tradycji hebrajskiej, jak i greckiej. Ich reinterpretacja dokonana przez LXX, najstarszy zachowany przekład hebrajskiego tekstu ksiąg świętych biblijnego Izraela, pozwala dostrzec w szerszej perspektywie nie tylko problem mów młodego bohatera, ale zwraca także uwagę na problematykę Księgi Hioba, stanowiącej w LXX przypadek bardzo wyjątkowy i jedyny, a także na dylematy dotyczące Biblii Greckiej w ogóle.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W FORMIE PDF

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634