Eucharystia darem Boga dla życia świata.

Cena: 12.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Pallottinum
Autor: Ks. Bogusław Nadolski TChr
ISBN: 978-83-7014-594-1
Format: 125x200mm
Stron: 101
Oprawa miękka

49 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny – Quebec 2008

W dniach 15–22 czerwca 2008 r. odbył się w Quebecu w Kanadzie 49 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. W związku z tym Wydawnictwo Pallottinum wydało książkę ks. prof. Bogusława Nadolskiego przybliżającą w interesujący sposób ideę Kongresów Eucharystycznych, ich historię i znaczenie. Hasłem Kongresu wybrano słowa “Eucharystia darem Boga dla życia świata”. Autor wzbogacił tę publikację o krótką historię rozwoju kultu Eucharystii i jego różnych form. Opierając się na dokumentach źródłowych, omówił przygotowanie, przebieg i sposób kontynuowania Kongresu w życiu Kościoła. Korzystanie z książki ułatwia zastosowanie w niej formy pytań i odpowiedzi, dzięki czemu czytelnik bez trudu odnajdzie odpowiedź na zagadnienia, które go najbardziej interesują. Książka zawiera wykaz najważniejszych dokumentów kościelnych i publikacji na temat Eucharystii. Zamyka ją modlitwa w intencji 49 Kongresu Eucharystycznego. Wydawnictwo Pallottinum z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego wydało także serię kolorowych pocztówek z reprodukcjami słynnych obrazów, z logo Kongresu i z modlitwą w intencji Kongresu. “Módlmy się, aby ten Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny ożywił w wierzących nie tylko w Kanadzie, ale w wielu innych narodach świata świadomość tych wartości ewangelicznych i duchowych, które ukształtowały ich tożsamość na przestrzeni dziejów” – powiedział do pielgrzymów Ojciec Święty Benedyt XVI.

O swojej duchowej obecności zapewnił Benedykt XVI uczestników trwającego właśnie w Quebecu 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Podczas audiencji ogólnej 18 czerwca na Placu św. Piotra w Watykanie papież pozdrowił zgromadzonych w Kanadzie pielgrzymów i wezwał wszystkich wiernych, by również dla nich był to czas “modlitwy, refleksji i kontemplacji tajemnicy świętej Eucharystii”. Ojciec Święty wyraził nadzieję, że kongres będzie “okazją sprzyjającą umocnieniu wiary Kościoła w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie ołtarza”. “Módlmy się, aby ten Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny ożywił w wierzących nie tylko w Kanadzie, ale w wielu innych narodach świata świadomość tych wartości ewangelicznych i duchowych, które ukształtowały ich tożsamość na przestrzeni dziejów” – dodał papież. W szczególny sposób będzie on obecny na kończącej kongres 22 bm. Mszy św. Wygłosi on homilię, która będzie na żywo transmitowana z Watykanu za pośrednictwem łączy satelitarnych i wyświetlana na telebimach.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634