EWANGELIA MARKA W KOMENTARZU TEOFYLAKTA

Cena: 35.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Biblos
Autor: Monika Julia Czarnuch
ISBN: 978-83-7793-558-3
Format: B5
Stron: 216
Wydanie: kwiecień 2018r.

Wyjaśnienie do Ewangelii Marka napisane na przełomie XI i XII wieku przez Teofylakta – bizantyjskiego arcybiskupa Ochrydy – jest pierwszym zachowanym greckim (a więc odpowiadającym językowi oryginału) komentarzem do całości dzieła Markowego. Na taki komentarz wspomniana Ewangelia z różnych względów czekać musiała ponad tysiąc lat. Podejmując badania nad wspomnianym tekstem Teofylakta, autorka – dr Monika Czarnuch – stawia sobie za cel zbadanie wartości Wyjaśnień, poznanie motywacji zajęcia się przez bizantyjskiego duchownego niekomentowaną wcześniej Ewangelią oraz porównanie jego komentarza z interpretacjami niektórych perykop Ewangelii Markowej obecnymi u wcześniejszych autorów.

Książka jest uzupełnioną wersją rozprawy doktorskiej obronionej 5 czerwca 2017 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634