Fundamenty duchowości benedyktyńskiej

Cena: 24.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Tyniec
Autor: Szymon Hiżycki OSB
ISBN: 9788382051216
Format: 145×205 mm
Liczba stron: 174
Wydanie: październik 2021
Oprawa miękka

W ręce Czytelników oddajemy tekst, który jest zapisem rekolekcji wygłoszonych przez o. opata Szymona Hiżyckiego OSB dla konwentu sióstr benedyktynek mniszek z opactwa w Krzeszowie. Mogłoby się wydawać, że książka ta przeznaczona jest przede wszystkim dla mniszek i mnichów. Ojciec Opat powtarza jednak często, że duchowość monastyczna to nic innego jak chrześcijaństwo przeżywane z pełnym zaangażowaniem. Dlatego też z rekolekcji o. Szymona Hiżyckiego korzyść może wynieść każda osoba, która pragnie żyć na co dzień wiarą.

Przemówienie, nawet to rzetelnie przygotowane i przemyślane, zawiera oczywistą dozę spontaniczności, która chętnie przyjmowana jest przez słuchaczy, ale po przeniesieniu jej na papier razi oko czytelników. Z tego powodu postanowiliśmy częściowo „wygładzić” styl mówiony, aby przyjął formę bardziej literacką. Staraliśmy się jednak właściwie oddać zabiegi oratorskie ożywiające tok pobożnych konferencji, żeby zachować nastrój rekolekcyjnych nauk i pełne mądrości ciepło emanujące ze słów Rekolekcjonisty. Stąd odnajdą Państwo w tej książeczce potocyzmy i typową dla języka mówionego składnię. Mamy nadzieję, że Czytelnicy odbiorą taki zabieg redakcyjny jako zaletę niniejszej publikacji.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634