GUADALUPE.ŻYWY OBRAZ seria: FAKTY-CUDA-TAJEMNICE kol. LUDZIE BOGA
Wydawnictwo E-lite
Książeczka z dołączoną płytą DVD
W książce swoje przesłanie zamieścił: Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Mering Biskup Włocławski
Książka: “Dwukrotnie miałem okazję zatrzymać się przed Madonną z Guadalupe; wybrałem Ją sobie na Patronkę mojej biskupiej posługi. Dlaczego?
Najpierw dlatego, że Maryja przedstawiła siebie jako Matkę: nosi pod sercem Syna, co podkreśla zwłaszcza „kwiat słońca” na łonie, będący dla Indian symbolem nowego życia; stetoskop, jakim lekarze osłuchują nasze serca, przykładany do czteropłatkowego „kwiatu słońca” pozwala usłyszeć bicie serca dziecka, przebywającego w łonie matki!
30 kwietnia 2007 roku jasne światło wydobywające się z łona Maryi przyjęło – na oczach tysięcy ludzi – kształt nienarodzonego jeszcze dziecka! Dziesiątki ludzi utrwaliły to na zdjęciach do dziś obecnych w Internecie. A ponieważ Msza św., w czasie której to się działo odprawiana była w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem – wierni uznali ten znak za potwierdzenie faktu, że Maryja jest Opiekunką nienarodzonych. Św. Jan Paweł II był tu kilkakrotnie. Mieszkańcy Meksyku czczą Świętego za Jego przywiązanie do Sanktuarium, a na Polaków patrzą jakby wszyscy byli spokrewnieni z Papieżem. To niezwykły znak, że swoje pielgrzymowanie papieskie zaczął w 1979 roku od Guadalupe, ostatni zaś pobyt w 2002 r., kiedy kanonizował Juana Diego – odbył, gdy fizycznie bardzo już osłabł. Trudno wyobrazić sobie bardziej wyrazistą Patronkę dla nas, dzisiaj, kiedy cena życia człowieka tak spadła: „Daj naszym rodzinom tę łaskę, by kochały i szanowały poczynające się życie z tą samą miłością, z jaką Ty w łonie Twoim poczęłaś życie Syna Bożego !
Wiesław Mering – Biskup Włocławski
Film: Dołączony do książki film dokumentalny „Guadalupe: żywy obraz” odkrywa przed widzem tajemnice obrazu Dziewicy Maryi, który został utrwalony na płaszczu Indianina.
To niezwykłe dzieło znajduje się dzisiaj w stolicy Meksyku w Bazylice Naszej Pani z Guadalupe. Twórcy fabularyzowanego dokumentu przedstawiają niezwykłą historię obrazu na podstawie zachowanych do dzisiaj dokumentów, animacji komputerowej i wypowiedzi naukowców, którzy przez lata badali obraz.
Wstecz