Heksaemeron i inne studia nad Starym Testamentem

Cena: 120.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Tadeusz Brzegowy
ISBN: 978-83-7829-065-0
Data wydania: 2012
Format: 145 x 208 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 802

Ks. Tadeusz Brzegowy – kapłan diecezji tarnowskiej (1965), em. profesor zwyczajny i kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz wykładowca Starego Testamentu i języka hebrajskiego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – Sekcja w Tarnowie. Autor wielu książek i artykułów naukowych z zakresu biblistyki ST oraz ceniony duszpasterz i popularyzator wiedzy biblijnej. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Książka zawiera trzydzieści trzy teksty z dziedziny biblistyki Starego Testamentu, podzielone – stosownie do układu ksiąg w chrześcijańskim kanonie Pisma Świętego na trzy części – księgi historyczne, księgi mądrościowe i księgi prorockie. Autor podejmuje wybrane zagadnienia o profilu historycznym, a także egzegetycznym i teologicznym, wnosząc cenny wkład w przybliżanie rezultatów najnowszej wiedzy biblijnej oraz ich rozwijanie i stymulowanie nowych kierunków badawczych. Szczególne miejsce zajmują studia nad Pięcioksięgiem, Księgą Psalmów oraz Pieśnią nad pieśniami.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634