Historia franciszkanizmu

Cena: 18.30 PLN
szt.

Wydawnictwo Serafin
Autor: Lazaro Iriarte OFMCap
ISBN: 83-910410-0-X
Format: 145x210mm
Stron: 624
Oprawa twarda

Pierwsza w języku polskim monografia historyczna obejmująca całokształt życia świętego Franciszka z Asyżu, założonego przez niego Zakonu i jego wpływ na duchowość i kulturę Europy. Ojciec Lazaro Iriarte ukazuje nam, jak na przestrzeni minionych wieków Kościoła i świata duch św. Franciszka z Asyżu nie tylko był ciągle aktualny, ale także jak wpływał na tych, któzy w różny sposób starali się nim żyć.

 

Ruch franciszkański był i jest nadal największym charyzmatycznym ruchem w historii Kościoła. Ten ruch spotyka się z uznaniem różnych religii świata i ze strony wielu niewierzących. Do ducha tego ruchu chętnie odnoszą się działający na rzecz pokoju na świecie. Do niego nawiązują prowadzący działalność misyjną. W nim znajdują oparcie ekolodzy, ludzie kultury, sztuki i inne grupy. Wielka moc oddziaływania św. Franciszka z Asyżu na ludzi sobie współczesnych i na następne pokolenia nie kryje się w jego mocy fizycznej lub materialnej, lecz w sile duchowej, w jego miłości do Boga i stworzonego świata.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634