JDG.: klasa 1 gimn. – „Spotkanie ze słowem” – KATECHIZM

Cena: 21.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: Św. Stanisława BM
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska

Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr AZ-31-01/10-KR-4/15 do nauczania religii rzymskokatolickiej w klasie I gimnazjum na terenie archidiecezji krakowskiej, zgodny z programem nauczania nr AZ-3-01/10 “Pójść za Jezusem Chrystusem”.

Pedagodzy mówią, że nauczanie w gimnazjum to nieraz bardzo trudne doświadczenie dla nich. Trudno się dziwić. Gimnazjalny wiek odznacza się u wielu chłopców i dziewczynek wieloma zmianami a przede wszystkim niespodziewanie intensywnym rozwojem emocjonalnym. Czas dorastania ma jednak swoje piękne strony a dla wychowawców i katechetów stanowi szansę.
To książka do nauki religii w I klasie gimnazjalnej. Zawiera tematy związane ze świadomym przeżywaniem swojej wiary. Uczy tego czym jest Boże stworzenie, ukazuje godność człowieka i odnosi ważne pytania do słów Pana Boga zawartych w Piśmie Świętym.

Przykładowe tematy katechezy:

  • Razem w nowy rok szkolny. (Katecheza pomaga w rozwoju człowieka)
  • Kim jestem? (Stworzenie człowieka i jego godność)
  • Po co żyję? (Sens, wartość i piękno życia)
  • Nie jestem sam. (Wartość wspólnoty i relacji międzyludzkich)
Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634