Jezus złożony do grobu – Projekty grobów Pańskich

Cena: 18.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników
Format: 145x205mm
Stron: 112

Tradycja Grobu Bożego sięga starożytności chrześcijaństwa, gdy w IV wieku w Jerozolimie odbywały się specjalne obrzędy w miejscach uświęconych Męką Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji pozostał jako trwała i żywa tradycja ściśle związana z przeżywaniem Triduum Paschalnego.
Nasze Wydawnictwo od lat stara się podtrzymywać i dokumentować ten piękny, chrześcijański zwyczaj. Dlatego też przygotowaliśmy kolejną publikację zawierającą zdjęcia grobów Pańskich z różnych kościołów polskich.
Mamy nadzieję, że pokazane zdjęcia zainspirują twórców dekoracji w naszych kościołach do ciągłego rozwijania swoich umiejętności i pomysłów.
Odwiedzając w Wielką Sobotę, zgodnie z polskim zwyczajem, groby Pańskie w naszych kościołach pamiętajmy, by była to dla nas forma pokutnej pielgrzymki i okazja do adoracji Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634