JĘZYK ŁACIŃSKI. Podręcznik dla alumnów i studentów teologii

Cena: 65.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Verbinum
Autor:Stanisław Kalinkowski
ISBN: 978 83 7192 475 0
Format: 155x222mm
Ilość stron:370
Wydanie:2014r.
Oprawa miękka

Podręcznik do łaciny autorstwa Stanisława Kalinkowskiego ukaże się pod koniec stycznia 2014 roku – jako trzeci tom w serii Lingua Sacra wydawnictwa VERBINUM, przygotowanej we współpracy z Bractwem Słowa Bożego.

Po Języku greckim tegoż autora oraz po Biblijnym języku hebrajskim ks. Krzysztofa Siwka, zarazem redaktora tejże serii wydawniczej – ukaże się pozycja pod pełną nazwą: Scire latine. Język łaciński. Podręcznik dla alumnów i studentów teologii.

Autor jest doświadczonym i utalentowanym dydaktykiem języka łacińskiego – z trzydziestoletnim doświadczeniem akademickim nauczyciela języków klasycznych. Jego podręcznik spełnia wszelkie wymogi stawiane temu gatunkowi literackiemu: jest skonstruowany logicznie oraz jest przejrzysty w układzie i w treści.

Adresowany do studentów teologii, uwzględnia przede wszystkim słownictwo z tej dziedziny. Tym uwarunkowany jest też dobór tekstów do ćwiczeń.

„Podziwu godne jest – stwierdza ks. prof. dr hab. Henryk Pietras SJ – jak autor zdołał znaleźć takie zdania do zacytowania w ćwiczeniach po każdej lekcji, w których użyte są tylko takie formy gramatyczne, jakie do danego miejsca w podręczniku były omawiane. Świadczy to nie tylko o erudycji autora, ale przede wszystkim o ogromnym doświadczeniu pedagogicznym, co w przypadku pisania podręcznika jest najważniejsze”.

Obszerna część podręcznika to starannie dobrane fragmenty tekstów łacińskich z Pisma Świętego, pism starochrześcijańskich pisarzy, ponadto modlitwy, teksty prawnicze, przysłowia, skróty oraz powiedzenia i zwroty łacińskie.

„Takiego podręcznika do języka łacińskiego nie ma w języku polskim – stwierdza z kolei ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz – dlatego wypełni on lukę na rynku wydawniczym”.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634