Kapłan głosiciel Słowa, szafarz sakramentów i przewodnik wspólnoty

Cena: 5.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Pallottinum
Autor: Kongregacja ds. Duchowieństwa
ISBN: 83-7014-356-3
Format: 170x240mm
Stron: 42
Oprawa miękka

W drodze do III tysiąclecia.

Istnieje pilna potrzeba przyjścia z pomocą wszystkim prezbiterom diecezjalnym i zakonnym, aby osobiście podjęli “naczelne zadanie duszpasterskie, jakim jest nowa ewangelizacja” i w jego świetle odkryli pochodzące od Boga wezwanie do posługiwania powierzonej im cząstce Jego ludu, jako głosiciele Słowa, szafarze Sakramentów i pasterze owczarni.

Przygotowanie do Wielkiego Jubileuszu staje się szczególnym bodźcem dla nowej ewangelizacji. W sposób opatrznościowy splatają się tu ze sobą wytyczne podane w liście apostolskim Tertio millennio adveniente, w Dyrektoriach dla prezbiterów i diakonów stałych, w Instrukcji o niektórych kwestiach dotyczących współpracy wiernych świeckich w ministerialnej posłudze kapłanów, z tym, co będzie owocem obecnego posiedzenia plenarnego. Dzięki zrozumieniu i wprowadzeniu w życie tych dokumentów, nowa ewangelizacja nabierze konkretnych kształtów. Jan Paweł II.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634