Katechezy parafialne dla dzieci i rodziców

Cena: 12.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: praca zbiorowa
ISBN: 978-83-65397-37-9
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Format: A5
Liczba stron: 68

“Katecheza dzieci i młodzieży, ze względu na procesy socjalizacji religijnej zachodzące w tych okresach rozwojowych, posiada dla wspólnoty wierzących bardzo ważne znaczenie. Jej celem jest przede wszystkim kształtowanie wiary dojrzałej, włączenie w Kościół, pomoc w wyborze drogi powołania chrześcijańskiego i podjęcie zadań w Kościele. Ze względu na to, że pierwszoplanowym miejscem katechezy jest parafia, nauczanie religii w szkole domaga się uzupełnienia o parafialne duszpasterstwo katechetyczne dzieci i młodzieży.”

(Dyrektorium Katechetyczne Kościoła Katolickiego w Polsce, 105-106)

Powyższe słowa są wciąż aktualnym zaproszeniem do podejmowania dzieła katechezy parafialnej wobec dzieci, młodzieży i dorosłych. Czasy współczesne, które charakteryzuje coraz powszechniejsze rozluźnianie więzi osób ochrzczonych z Chrystusem i Kościołem, czynią to zaproszenie wręcz naglącym wezwaniem, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Wychodząc naprzeciw temu wezwaniu, konieczne jest podejmowanie jak najbardziej zróżnicowanych form katechezy parafialnej o charakterze kerygmatycznym. W takim duchu opracowana została niniejsza publikacja przeznaczona dla duszpasterzy i katechetów podejmujących wysiłek organizowania i prowadzenia katechez parafialnych z udziałem dzieci oraz ich rodziców.

Ze Wstępu

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634