Księga cnót. Skarbnica najsłynniejszych opowieści moralnych

Cena: 50.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Salezjańskie
Autor: Komentarz William J. Bennett
ISBN: 978-83-7201-391-0
Format: 155x235mm
Stron: 872

Odpowiedzialność. Odwaga. Współczucie. Uczciwość. Przyjaźń. Wytrwałość. Wiara. Każdy uznaje te wartości jako priorytetowe cechy dobrego charakteru. Aby nasze dzieci mogły je rozwijać, musimy wskazać im przykłady ilustrujące, czym jest dobro i zło. Najlepszym źródłem takich przykładów są wielkie dzieła literackie i wzorce zaczerpnięte z historii.

W Księdze Cnót, pouczającej i inspirującej antologii, William J. Bennett zebrał setki historii, które pomogą dzieciom, młodzieży, zrozumieć świat i rozwijać charakter – zaś dorosłym – pomogą uczyć i wychowywać ich pociechy. Historie zaczerpnięte z różnych źródeł: – od Biblii po historię Ameryki, od greckiej mitologii po angielską poezję, od baśni po współczesną prozę – stanowią kopalnię wiedzy moralnej, rzetelny drogowskaz, który pomoże zakorzenić nasze dzieci i nas samych w naszej kulturze, historii i tradycjach, będących źródłem ideałów, którymi chcemy się kierować w naszym życiu. Rozszerzona o pouczające wstępy i uwagi, Księga Cnót jest książką, którą z przyjemnością może czytać wspólnie cała rodzina.

William J. Bennett jest autorem książki The De-Valuing of America, współautorem Body Count i redaktorem The Moral Compass i The children’s Book of Virtues. Pracował jako Dyrektor Krajowego Urzędu ds. Narkotyków za kadencji Prezydenta Busha oraz jako Sekretarz Edukacji i Przewodniczący Narodowej Fundacji Studiów Humanistycznych za kadencji Prezydenta Reagana. Ukończył filozofię w Williams College, posiada doktorat filozofii na Uniwersity of Texas oraz dyplom prawniczy Harvardu. William J. Bennet jest obecnie współdyrektorem Empower America, wybitnym członkiem Fundacji Studiów nad Polityką Kultury i Dziedzictwa, oraz Starszym Redaktorem magazynu “National Review”. Wraz z żoną Elayne i dwojgiem synów, Johnem i Josephem, mieszkają w Chevy Chale, w stanie Maryland.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634