Lekcje z Youcatem cz.1 – Scenariusze o wyznaniu wiary

Cena: 26.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Autor: Aleksandra Bałoniak
ISBN: 978-83-7516-629-3
Format: 165x235mm
Stron: 184
Oprawa broszurowa

Lekcje z Youcatem. Scenariusze o wyznaniu wiary stanowią odpowiedź na potrzeby osób, które w pracy katechetycznej z młodzieżą pragną korzystać z Katechizmu Kościoła katolickiego dla młodych YOUCAT. Publikacja zawiera rzetelnie opracowane – tak pod względem merytorycznym, jak i metodycznym – materiały praktyczne do nauczania religii w szkołach ponadgimnazjalnych. Powstały one jako owoc realizacji projektu Youcat na lekcjach religii.

Niekwestionowaną wartością Lekcji z Youcatem jest ich zgodność z wytycznymi znowelizowanej Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce (2010), w której – w ramach rozwijania poznania wiary – zakłada się wdrażanie uczniów do odkrywania prawdy o Bogu Stwórcy wszechświata i prawodawcy prawa moralnego oraz przybliżanie i pogłębianie prawd o Jezusie Chrystusie i Matce Bożej.

dr hab. Anna Zellma, prof. UWM

Jest to jedna z kilku część serii Lekcje z Youcatem. W całej serii będą omówione wszystkie punkty YOUCATU opracowane w scenariuszach lekcji.

Katechizm YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz jego Kompendium. Posługując się językiem młodzieży, porusza wszystkie ważne kwestie dotyczące wiary i moralności katolickiej. Wyjaśnia także wiele spraw nurtujących dziś młode pokolenie. Ponadto zawiera interesującą dla młodego czytelnika szatę graficzną, liczne ilustracje i zdjęcia oraz indeks tematyczny. Przystępny język, nowoczesna szata graficzna oraz poręczny format sprawiają, że katechizm YOUCAT będzie doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wiary.
Daj się ponieść Bogu!

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634