Liturgia dziejów

Cena: 29.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: M
Autor: Paweł Rojek

Wydanie: czerwiec 2017

Jan Paweł II i polski mesjanizm

W jaki sposób chrzest człowieka obejmuje jego państwo, a następnie – powstający w tym państwie naród? W jaki sposób dziedzictwo chrzcielne staje się tożsamością narodu, także w nowoczesności?

W tej książce przyglądamy się tysiącpięćdziesięcioletnim związkom między polskością a chrześcijaństwem. Analizujemy sens chrztu narodu, sarmacką maryjność, romantyczny mesjanizm, chrześcijański nacjonalizm, pisma przedwojennych mistyczek, nauczanie Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II, fenomen Solidarności, współczesny neomesjanizm i postulaty ruchu intronizacyjnego. Zastanawiamy się też, jakie mogą być dalsze losy polskiego eksperymentu teologiczno-politycznego.

Autorzy rozdziałów: Sebastian Gałecki, Juliusz Gałkowski, Marek Kaplita, Rafał Łętocha, Jan Maciejewski, Marcin Majewski, Piotr Popiołek, Paweł Rojek, Tomasz Rowiński, Paweł Rzewuski, Błażej Skrzypulec, Michał Sokulski, Natalia Stencel.

 

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634