Ludzie Boga – seria: Losy

Cena: 34.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: PROMIC
Autor: Christian de Chergé
ISBN: 978-83-7502-282-7
Rok wydania: 2011
Format: 118 x 190 mm
Ilość stron: 320
Oprawa twarda

Pod koniec marca 1996 roku z klasztoru trapistów w Tibhirine uprowadzono siedmiu mnichów. Dwa miesiące później, 30 maja, na jednej z dróg w górach Atlas znaleziono odcięte głowy porwanych. Zakonnicy nie byli stroną w wojnie domowej, jaka wówczas wstrząsała Algierią, stali się jednak jej ofiarami. Tę dramatyczną historię opowiedział w Ludziach Boga Xavier Beauvois. Film uhonorowany w Cannes [2010] Grand Prix powstał na podstawie wpisów w dzienniku, jaki prowadził Christian de Chergé. Wyborem z tych notatek sporządzanych do ostatnich dni przed porwaniem jest niniejsza książka. To manifest przekonania, że życie człowieka to czas od narodzin do narodzin, czas wypełniony nadzieją, będącą, jak pisał de Chergé, „znakiem owego «dalej» za przejściem, w którym wczorajsza gąsienica staje się wspaniałym motylem”.

Christian de Chergé [1937–1966], francuski duchowny, trapista. Od 1984 roku do śmierci był przeorem wspólnoty w Tibhirine [Algieria] położonej w górach Atlas. Od dnia przybycia do Tibhirine prowadził studia porównawcze między chrześcijaństwem a islamem. Niniejsza książka jest jego swoistym testamentem.
Z przyjemnością informujemy, że pozycja ta otrzymała Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2012 w kategorii książka autora zagranicznego.

Książka zdobyła nagrodę główną w plebiscycie “Najlepsza książka katolicka” oraz nagrodę jury w plebiscycie “Najlepsza książka na wiosnę”.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634