Ludzie Wielkiej Nocy

Cena: 24.90 PLN
szt.

Wydawnictwo WAM
Autor: kard. Luis Antonio G. Tagle
ISBN: 978-83-7767-893-0
Format: 124x194mm
Stron: 192
Wydanie: 2014
Oprawa miękka

KARDYNAŁ TAGLE JEST NAZYWANY “WOJTYŁĄ Z AZJI”.
UCHODZI ZA JEDYNEGO DUCHOWNEGO, KTÓRY DOPROWADZAŁ BENEDYKTA XVI DO ŚMIECHU.
JEDEN Z NAJPOPULARNIEJSZYCH KARDYNAŁÓW NA FACEBOOKU.

Równie serdecznie, co usilnie namawiam do lektury książki Ludzie Wielkiej Nocy. To książka bardzo ważna. To książka o wspólnocie – o jej potrzebie, znaczeniu, sposobach budowania. Mógłby ktoś spytać: na co, po co komu wspólnota w dobie globalizacji – w czasie, w którym cały świat staje się “małą wioską”; gdy dzięki internetowi w każdej chwili bliscy stają mi się ludzie z najdalszych kontynentów?

A jednak! Komunikacja to jeszcze nie komunia. Informacja to jeszcze nie wspólnota sensu. Globalnie promowany i implantowany jeden model kultury nie musi prowadzić do jedności, lecz do wykluczenia. W efekcie – w dobie niesamowitych, nigdy wcześniej niewyobrażalnych narzędzi dialogu i porozumienia – rośnie liczba ludzi przerażająco samotnych, odizolowanych, zmarginalizowanych i odrzuconych.

Taki świat zadany jest Kościołowi. Jego misją jest gromadzenie ludzi we wspólnoty. Kard. Tagle przypomina, iż żywa chrześcijańska wspólnota jest w dzisiejszym świecie najbardziej czytelnym znakiem najważniejszej prawdy chrześcijaństwa, a mianowicie tej, że Jezus Chrystus Zmartwychwstał!

Bp Grzegorz Ryś

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634