Matko która nas znasz. Rozważania na nabożeństwa majowe i fatimskie

Cena: 18.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: ks. Wojciech Kućko (red.)
ISBN: 978-83-65397-56-0
Format: A5
Stron: 152
Wydanie: kwiecień 2017
Oprawa miękka

Publikacja została przygotowana jako pomoc do lepszego przeżycia nabożeństw majowych, odprawianych zarówno w kościołach, jak i przy figurach przydrożnych i kapliczkach.
W jej pierwszej części znajdują się pomoce liturgiczne: (1) porządek nabożeństwa majowego w kościele, śpiewanego tradycyjnie przed Najświętszym Sakramentem w monstrancji (tekst „Litanii loretańskiej” i innych modlitw, sugestie doboru pieśni na każdy dzień maja), (2) porządek nabożeństwa majowego przy figurze oraz (3) nuty i teksty pieśni fatimskich.

Główna część książki to trzydzieści jeden rozważań na każdy dzień miesiąca maja, napisanych przez księży diecezji płockiej: ks. Pawła Czarneckiego, ks. Michała Fordubińskiego, ks. Łukasza Gacha, ks. Andrzeja Janickiego, ks. Wojciecha Kućko, ks. Dariusza Malczyka, ks. Jacka Prusińskiego, ks. Pawła Rokickiego, ks. Krzysztofa Rucińskiego, ks. Marcina Sadowskiego, ks. Marka Wilczewskiego i ks. Grzegorza Zakrzewskiego.

W tekście pierwszego rozważania znaleźć można uzasadnienie podziału treści: „W tym roku przypada wiele ważnych rocznic maryjnych, które będziemy wspominali podczas naszych ‘majówek’. Trzysta lat temu, 8 września 1717 r., bp chełmski Krzysztof Szembek, nałożył na jasnogórską ikonę Maryi papieskie korony. Była to pierwsza koronacja wizerunku Matki Boskiej z Dzieciątkiem na ziemiach polskich, a jednocześnie pierwsza poza Rzymem. (…) Maryja Jasnogórska będzie towarzyszyła naszym rozważaniom od 2 do 11 maja. Druga, równie ważna rocznica, to 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie. (…) Razem z fatimskimi pastuszkami: Franciszkiem, Hiacyntą i Łucją przejdziemy duchowo przez dziedzictwo objawień i sto lat historii Fatimy, która odcisnęła piętno na historii Europy i świata. Przypomnimy sobie wielu świadków Fatimskiej Pani, wśród których jaśnieje św. Jan Paweł II, zraniony także 13 maja, 64 lata po pierwszym Objawieniu Fatimskim. Fatimska Pani będzie zatem z nami w rozważaniach od 12 maja do końca miesiąca”.

Każdy dzień majowej pielgrzymki wiary zawiera intencję za poszczególne grupy ludzi, którzy potrzebują ufnej modlitwy.

Ostatnia część książki zawiera rozważania na comiesięczne nabożeństwa fatimskie od 13 maja do 13 października oraz kilka refleksji różańcowych.

ks. Wojciech Kućko
Diecezjalny Duszpasterz Rodzin

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634