Modlitewnik katechetyczny

Cena: 2.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Pallottinum
Autor: Jan Dyrda – opracowanie
ISBN: 83-7014-149-8
Format: 110x170mm
Stron: 72
Oprawa miękka

Prezentowany modlitewnik zawiera wybrane teksty Księgi Psalmów. Biblia i katecheza są ze sobą ściśle powiązane. Niektóre fragmenty Biblii, a nawet całe księgi, powstały w wyniku działalności katechetycznej. Szczególnie przydatna w katechezie może być Księga Psalmów; zawarta w niej natchniona wizja świata i człowieka, jego losu i przeznaczenia, podana jest w formie poetyckiej. Łączy więc w sobie prawdę objawioną i piękno, stąd też autor do niniejszego Modlitewnika wybrał właśnie poszczególne teksty psalmów.

Niniejszy zbiór wybranych fragmentów Księgi Psalmów w zasadzie jest wzięty z lekcjonarza mszalnego. Po każdym psalmie przytoczono krótki tekst z Nowego Testamentu, łączący się w jakiejś mierze z myślą wyrażoną w danym psalmie. Przy układaniu powyższego wyboru tekstów kierowano się zasadą, aby poszczególne fragmenty psalmów i ksiąg Nowego Testamentu zawierały podstawowe elementy katechezy i były zrozumiałe same przez się, bez odwoływania się do komentarzy biblijnych. Zastosowanie tego wyboru tekstów w katechezie może być dowolne. Wydaje się jednak, że byłoby bardzo pożyteczne, aby potraktować teksty psalmów jako modlitwę: na początku oraz na końcu katechezy.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634