Motyw wojny dobra ze złem w Apokalipsie św. Jana

Cena: 65.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Joanna Nowińska SM
Format: 145 x 208 mm
Oprawa miękka

Siostra dr Joanna Nowińska (ur. 1975) należy do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paolo. Absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, wykłada egzegezę Pism Św. Jana w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym Księży Zmartwychwstańców oraz egzegezę Starego Testamentu w nowicjacie własnego zgromadzenia zakonnego.

Wojna jest powszechnie postrzegana jako zespół działań militarnych, które tworząc ciąg logiczny są uporządkowane i poddane określonemu zamysłowi strategicznemu. Towarzyszy im aura grozy, ucisku i lęku oraz maksymalna mobilizacja sił. Ustawiczna konfrontacja implikuje silne napięcia. Apokalipsa według św. Jana, ostatnia księga Biblii, z racji gatunku i okoliczności powstania jest szczególnie predysponowana do podjęcia takich motywów, zaś analiza słownictwa potwierdza, iż wojna stanowi jeden z jej głównych tematów. Wnikliwa analiza tekstu pozwala, mimo pozornej alogiczności sekwencji poszczególnych obrazów, rozpoznać wyraźny ciąg działań militarnych dwóch sił: dobra i zła. Zmaganie wcale nie oznacza, iż nie wiadomo, kto ostatecznie zwycięży. Tryumfatorem jest bowiem Bóg i do Niego należy ostatnie słowo w historii świata i ludzkości. Przedstawiona w Księdze Apokalipsy walka nieustannie uwspółcześnia się w życiu każdego chrześcijanina.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634