NAUCZAĆ I ZGŁĘBIAĆ BOŻĄ MIŁOŚĆ.

Cena: 30.00 PLN
szt.

Wydawnictwo:Towarzystwo Naukowe KUL Lublin
Autor:Joseph Ratzinger
ISBN:
Rok wydania:2016
Ilość stron:267
Oprawa miękka

Zawsze, gdy czytam dzieła Josepha Ratzingera – Benedykta XVI, coraz wyraźniej widzę, że uprawiał on i uprawia ” teologię na kolanach”: na kolanach, ponieważ zanim zobaczy się w nim wielkiego teologa i nauczyciela wiary, widzi się w nim człowieka naprawdę wierzącego, człowieka, który rzeczywiście się modli. […] ucieleśnia on serce całego kapłańskiego działania: owo głębokie zakorzenienie w Bogu […] ową stałą relację z Panem Jezusem.
Papież Franciszek

Kryzys kapłaństwa w świecie zachodnim w ostatnich dekadach jest także rezultatem radykalnej dezorientacji tożsamości chrześcijańskiej wobec filozofii, która przekazuje wewnątrz świata najgłębszy sens i ostateczny cel w historii i każdej ludzkiej egzystencji, pozbawiając go w ten sposób transcendentnego horyzontu i perspektywy eschatologicznej […]. W prezentowanym tomi Joseph Ratzinger wskazuje drogę prowadzącą poza drogą kryzysu, w jaki popadło – bez odpowiedniego przygotowania oraz motywacji teologicznych i socjologicznych – kapłaństwo katolickie; kryzysu, który doprowadził wielu kapłanów – wielu z nich rozpoczęło przecież swoją drogę z miłością i gorliwością – do stanu osobistej niepewności i zamieszania w odniesieniu do swojej roli w Kościele. Książkę tę będzie można owocnie wykorzystać nie tylko dla teologiczno – naukowego określenia sakramentu kapłaństwa, ale też dla duchowego pogłębienia powołania kapłańskiego, jak również podczas rekolekcji dla kapłanów i do przepowiadania ” chwalebnej posługi Nowego Przymierza, posługi Ducha i życia”.
Kard Gerhard Ludwig Müller

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634