NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO – Verbinum

Cena: 7.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Verbinum
Autor: Mirosław Piątkowski SVD
ISBN: 978-83-7192-315-5
Format: 105×150 mm
Stron: 50
Rok wydania: 2007
Oprawa miękka

WPROWADZENIE

Maryla zapytała mnie kiedyś: „Ojcze, codziennie odmawiam koronkę ku czci Ducha Świętego i Jego siedmiu darów, ale zbliża się święto Zesłania Ducha Świętego i chciałabym dodatkowo odmawiać jakąś szczególną modlitwę, czy mógłbyś mi jakąś doradzić?”

Jest wiele modlitw do Ducha Świętego, z których możemy korzystać według własnego uznania. Chciałbym zaproponować nowennę do Ducha Świętego, opartą na rozważaniu i upraszaniu dziewięciu „owoców Ducha Świętego”, wymienionych w Liście św. Pawła do Galacjan. Pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu – prosił Apostoł i zarazem zalecał, aby owoce te zdobywać i na ich miarę kształtować nasze życie. Podkreślał ich wagę w miłości i wolności chrześcijańskiej. Pisał: „Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa… Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,16-18.22).

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634