O godną starość

Cena: 9.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Pallottinum
Autor: Ks. Eugeniusz Weron SAC
ISBN: 83-7014-386-5
Format: 150x205mm
Stron: 82
Oprawa miękka

Refleksje człowieka wierzącego

W Roku Jubileuszowym Wydawnictwo Pallottinum opublikowało książkę Księdza Eugeniusza Werona pt. “O godną starość” będącą refleksją człowieka wierzącego na temat starości, choroby i śmierci.

Ludzie na ogół pragną doczekać się starości. Wyrażają to przy różnych okazjach w życzeniach urodzinowych czy imieninowych. Ale równocześnie lękają się niedomagań starości. Starość, podobnie jak każdy inny okres ludzkiego życia, nie tylko coś nieodwracalnie zabiera, ale obdarza też nowymi wartościami. Piękny jest na pewno poranek życia, ale także zachód słońca w pełnym blasku, gdy zapada zmierzch. Można by się spierać która pora jest piękniejsza. Dla ludzi wierzących w Boga starość jest czasem nadziei i okresem przygotowania do pełni życia w Bogu. Tylko ludziom niewierzącym starość i śmierć muszą się kojarzyć ze zbliżaniem się katastrofy i ostatecznej klęski. Książka jest refleksją nad tym okresem ludzkiego życia, który zwie się starością. Odpowiada na pytania: Kiedy zaczyna się starość? Jakie są etapy jej przebiegu?. Autor podejmuje takie zagadnienia jak: psychologia starości, jej cienie i blaski, godność starości w świetle Objawienia, godność i misja ludzi starych w Kościele i świecie. Na końcu pozycji został zamieszczony List do osób w podeszłym wieku Jana Pawła II.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634