Odkupiciel w łonie Matki – seria: Signa fidei

Cena: 32.90 PLN
szt.

Wydawnictwo PROMIC
Autor: John Saward
ISBN: 978-83-7502-200-1
Rok wydania: 2011
Format: 116 x 190 mm
Stron: 272
oprawa zintegrowana ze skrzydełkami

Ta praca jest jedynym w swoim rodzaju teologicznym rozważaniem na temat dziewięciu miesięcy spędzonych przez Boga-Człowieka w łonie Jego dziewiczej Matki. Sięgając do chrześcijańskiej filozofii, poezji, liturgii, a także do pism Ojców Kościoła i wielkich teologów, John Saward dowodzi, że wiara we Wcielenie w sposób nieunikniony zobowiązuje wierzącego do obrony dzieci nienarodzonych. Autor, ukazując spójność i jedność wiary z nauką moralną Kościoła, stara się zachęcić czytelnika, by ten odkrył na nowo, w świetle Chrystusa, piękno pierwszych miesięcy  istnienia – swoich i każdego człowieka.

John Saward [ur. 1947], profesor teologii dogmatycznej, wykładał m.in. w Międzynarodowym Instytucie Teologicznym w Gaming w Austrii, obecnie jest członkiem Greyfriars Hall przy Uniwersytecie w Oxfordzie. Początkowo był duchownym anglikańskim, w 1979 roku  przeszedł do Kościoła katolickiego, gdzie przyjął święcenia kapłańskie. Jest autorem wielu książek i artykułów teologicznych, których wspólnym mianownikiem jest tajemnica Wcielenia.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634