Ojciec Pio z Pietrelciny. Szkic biograficzny

Cena: 21.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: Serafin
Autor: Alessandro da Ripabottoni
ISBN: 978-83-63243-76-0
Format: 110×170 mm
Stron: 190
Wydanie: wrzesień 2017
Oprawa miękka

Osoba Ojca Pio od dziesięcioleci wzbudza niesłabnące zainteresowanie. W 2018 roku będziemy obchodzić pięćdziesiątą rocznicę jego śmierci i setną otrzymania stygmatów – widocznych znaków męki Zbawiciela odciśniętych na jego ciele. Nosił je przez pół wieku, składając Bogu codziennie ofiarę ze swego życia. A było ono pełne wielu innych nadprzyrodzonych darów i niezwykłych wydarzeń, jak i codziennych epizodów oraz emocjonalnych spotkań i relacji.

Niewielu naocznych świadków Ojca Pio żyje dzisiaj. Autor niniejszej książki, o. Alessandro da Ripabottoni, kapucyn z tej samej prowincji zakonnej, do której należał Ojciec Pio, zmarł w listopadzie 2002 roku. Zostawił po sobie wiele dzieł poświęconych Świętemu z Pietrelciny. Książka ta stanowi jednak opracowanie szczególne: syntetycznie, całościowo, przywołując liczne źródła, a przede wszystkim z ogromną miłością ukazuje koleje życia Stygmatyka i jego drogę do świętości. Czyta się ją jednym tchem dzięki malowniczemu stylowi autora i zdolności budowania narracji. Alessandro da Ripabottoni wiernie przestawia najważniejsze fakty z życia Ojca Pio, kreśli jego sylwetkę, pozwala wniknąć do głębi jego duszy.

Polskiemu czytelnikowi prezentujemy już drugie wydanie Szkicu biograficznego. Pierwsze cieszyło się dużą popularnością i rozeszło się w krótkim czasie. Wydanie drugie zostało poszerzone o umieszczone w nawiasach kwadratowych adnotacje redaktora, mające na celu wyjaśnienie mało zrozumiałych pojęć i wyrażeń. Niejednokrotnie poprawiono także tłumaczenie oraz usunięto dostrzeżone błędy.

Ufam, że książka ta w świecie, który zapomina o Bogu, będzie mocnym głosem wskazującym na jednego z największych świadków Chrystusa i proroka naszych czasów.

Ze wstępu do książki

Maciej Zinkiewicz OFMCap

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634