Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

Cena: 21.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Promic
Autor: Bruno Forte
ISBN: 978-83-7502-375-6
Rok wydania: 2012
Format: 110 x 180 mm
Ilość stron: 104
Oprawa miękka ze skrzydełkami

Augustyn z Hippony, wielki święty i myśliciel, miał powiedzieć, że można by zebrać wszystkie modlitwy, jakie są w Piśmie Świętym, a i tak nie znalazłoby się „niczego, co nie mieściłoby się i nie było podane w Modlitwie Pańskiej”. Tej modlitwy uczył Apostołów sam Jezus, w niej jest wszystko, co ludzie powinni mówić Bogu. Swoistym uzupełnieniem tych, jak się wydaje, wystraczających słów są dwie inne modlitwy, równie popularne: Zdrowaś, Maryjo, zwane też Pozdrowieniem Anielskim, oraz Chwała Ojcu. Rozważa je, wydobywając ich głębię, arcybiskup Bruno Forte, który zachęca, by poznawać treści wiary zawarte w ich słowach, a tym samym Boga żywego, do którego prowadzą.

Bruno Forte [ur. 1949], jest włoskim duchownym katolickim, doktorem teologii i filozofii. Jest członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury i Jedności Chrześcijan. Przez dwie pięcioletnie kadencje brał udział w pracach Międzynarodowej Komisji Teologicznej: przewodniczył zespołowi, który zredagował dokument Pamięć i pojednanie. Kościół i winy przeszłości [2000]. W czerwcu 2004 roku Jan Paweł II mianował go arcybiskupem Chieti-Vasto. Jest członkiem Międzynarodowej Komisji Mieszanej Katolicko-Prawosławnej i Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i Wielkiego Rabinatu Izraela.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634