Pejzaże rzymskie

Cena: 10.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Pallottinum
Autor: Bp Marek Jędraszewski
ISBN: 83-7014-253-2
Stron: 275
Rok wydania: 1996
Oprawa miękka

“Pejzaże rzymskie” to nie przewodnik turystyczny po Wiecznym Mieście, ale wędrówki przez historię powszechną i historię Kościoła, przez historię sztuki i osobiste fascynacje autora, a także przez Ewangelie i nauczanie Jana Pawła II. Przybliżając piękno i wyjątkowość Rzymu, książka pomaga w zrozumieniu, przeżyciu i ukochaniu Kościoła.

Książka składa się z trzech części. Pierwsza – “Miasto” – stanowi zapis wędrówek po Rzymie i związanych z nimi refleksji i przemyśleń. Jest to niewątpliwie zapis autorski i osobisty, a przez to nasycony pewną trudną do uniknięcia subiektywnością, zwłaszcza w doborze tras i tematów. Niemniej pragnie on ukazać Rzym jako prawdziwie Wieczne Miasto. W nim bowiem – jak nigdzie indziej – wyraźnie widać, jak bardzo teraźniejszość Kościoła jest określona, a jednocześnie wpisana w przeszłość dawnej stolicy cesarskiego Imperium, i jak bardzo dzisiejszy Kościół wyrasta z krwi rzymskich męczenników, zwłaszcza świętych Piotra i Pawła. Druga część – “Piotr” – to zbiór czterech okolicznościowych tekstów, które ukazały się już wcześniej na łamach “Przewodnika Katolickiego” i które są związane z kolejnymi rocznicami wyboru kardynała Karola Wojtyły na Piotra naszych czasów – Ojca Świętego Jana Pawła II. Część trzecia i ostatnia – “Zamyślenia” – zawiera trzy obszerne eseje związane z postaciami Justyna, Giordana Bruna, Rafaela, Galileusza i Michała Anioła, które z różnych powodów głęboko zaznaczyły się w dziejach Wiecznego Miasta. Ich burzliwe nieraz dzieje rzucają światło – niekiedy także i cień – na nasze współczesne rozumienie prawdy, tolerancji, ludzkiego geniuszu, sztuki i nauki, a przede wszystkim uczą nas o godności całego człowieka.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634