Pochwała ciała. Liturgia i człowieczeństwo

Cena: 13.50 PLN
szt.

Wydawnictwo Salwator
Autor: Tomasz Kwiecień OP
ISBN: 83-89289-60-1
Format: 120x165mm
Liczba stron: 232

Idea książki ma swoje źródło w nauczaniu św. Pawła: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele” (1 Kor 6, 19-20).

Jeżeli mogę chwalić Boga w ciele, to znaczy, że i ono jest godne pochwały. Chrześcijaństwo ortodoksyjne od początku walczyło z wszelkimi przejawami pogardy wobec ciała. Tertulian, pisarz II wieku, twórca chrześcijańskiej łaciny, ujął to lapidarnie: Caro salutis est cardo – ciało jest pryncypium, punktem oparcia zbawienia.

Znakiem rozpoznawczym prawdziwego chrześcijaństwa jest wyznanie, że Syn Boży stał się prawdziwie i do końca człowiekiem i że zechciał być nim już na zawsze. Prostą konsekwencją tego jest wyznanie prawdy, że naszym celem nie jest nieśmiertelność duszy, ale zmartwychwstanie ciała.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634