Proces małżeński według Motu proprio Mitis Iudex Dominus Iesus

Cena: 20.00 PLN
szt.

Wydawnictwo: Płocki Instytut Wydawniczy
Autor: ks. Jan Krajczyński (red.)
ISBN:978-83-65397-06-5
Rok wydania: 2015
Format:A5
Liczba stron: 147
Oprawa miękka

Papież Franciszek, zachęcony głosami braci w biskupstwie i innych wiernych, podjął się dzieła reformy procesu o nieważność małżeństwa. Efektem trzyletniego wysiłku wielu pasterzy, kanonistów i osób doświadczonych w praktyce sądowej jest między innymi List Apostolski Motu Proprio Mitis Iudex Dominus Iesus, reformujący kanony Kodeksu Prawa Kanonicznego dotyczące spraw o orzeczenie nieważności małżeństwa z 15 sierpnia 2015 roku. Dokument ten wzbudza żywe zainteresowanie, a nawet rozbieżne opinie, od chwili jego promulgacji w dniu 8 września bieżącego roku.

Prezentowane opracowanie stanowi jeden z wymiernych owoców krytycznej refleksji specjalistów w zakresie prawa kanonicznego, którzy starają się wyjaśnić i przedstawić w jak najpełniejszym świetle nowe dyspozycje małżeńskiego prawa procesowego. Gros publikowanych tutaj materiałów stanowią teksty wystąpień Referentów, którzy wzięli udział w konferencji naukowej „W przededniu wejścia w życie motu proprio Mitis Iudex Dominus Iesus”, zorganizowanej przez Konwent Oficjałów Polskich i Sąd Biskupi Płocki w dniu 26 listopada 2015 r. w Popowie-Letnisku koło Warszawy. Przedłożenia te poprzedza opracowanie poświęcone formowaniu się dyscypliny kościelnej w zakresie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Całość może stanowić łatwo dostępną pomoc w realizacji posługi sprawiedliwości i prawdy zgodnie z zasadami prawa ogłoszonymi przez Papieża Franciszka.

ks. dr hab. Jan Krajczyński, prof. UKSW – redaktor

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634