Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu

Cena: 29.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Serafin
Autor: Francesco Castelli
ISBN: 978-83-60512-59-3
Format: 135×205 mm
Stron: 336
Wydanie: 2009
Oprawa miękka

To jedna z najważniejszych publikacji o Ojcu Pio. Wydawało się, że wiemy o nim już wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości. Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań złożonych przez niego pod przysięgą przed inkwizytorem Świętego Oficjum. Podczas przesłuchań Ojciec Pio sam „pisze” na żywo swoistą autobiografię, odkrywającą przed Kościołem i historią fakty oraz zjawiska, o których nigdy dotąd nie opowiadał. To nie wszystko. Inkwizytor chce dotknąć palcem jego ran. Odwinąwszy bandaże z dłoni Ojca Pio skrupulatnie bada rany. Protokół z tego badania, nigdy dotąd niepublikowany, zaskakuje swoimi wnioskami.

Akta pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum, przez długie lata ukryte przed oczami naukowców i czcicieli, nieznane nawet podczas procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, a w czerwcu 2006 roku udostępnione decyzją Benedykta XVI – są w tej książce po raz pierwszy publikowane w całości.

ks. Francesco Castelli – autor książki “Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu”,  jest historykiem zatrudnionym w Postulacji Sprawy Beatyfikacji i Kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Wykłada historię Kościoła współczesnego w Wyższym Instytucie Nauk Religijnych (I.S.S.R.) „Romano Guardini” w Taranto. Jest dyrektorem archiwum diecezji Taranto oraz biblioteki I.S.R.R. Guardini oraz członkiem komitetu naukowego czasopisma „Fides et Ratio”. Współpracuje z wieloma pismami historycznymi i religijnymi. W ostatnim czasie odkrył i opublikował opatrzony historycznym komentarzem ostatni list bpa Karola Wojtyły do Ojca Pio z Pietrelciny.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634