Purpura i czerń – seria: Losy

Cena: 29.90 PLN
szt.

Wydawnictwo: PROMIC
Autor:J. P. Gallagher
ISBN: 978-83-7502-220-9
Rok wydania: 2010
Format: 125 x 196 mm
Ilość stron: 248
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Ta opowieść zawiera wszystko to, co bestsellerowa literatura sensacyjna: wątki szpiegowskie, spiski i fortele, tajne akcje przeprowadzane pod osłoną nocy, zmagania ze złem… Tyle że to historia prawdziwa. Purpura i czerń przedstawia bowiem zdumiewające i heroiczne losy monsiniora Hugh O’Flaherty’ego.

O’Flaherty, z pochodzenia Irlandczyk, był w młodości niezłym sportowcem – bokserem, szczypiornistą, miłośnikiem hurlingu i… zapalonym golfistą. Jednak od najmłodszych lat zdawał sobie sprawę, że jego powołaniem jest kapłaństwo. Opatrzność znalazła mu miejsce w Świętym Oficjum (obecnie: Kongregacja Nauki Wiary) i osadziła w Rzymie. I właśnie tutaj, w Wiecznym Mieście, zrealizował swoje największe dzieło. Podczas II wojny światowej O’Flaherty, nazwany ‘Szkarłatnym Kwiatem Watykanu’, utworzył organizację, która ocaliła życie tysiącom ludzi. Wykorzystywał do tego prywatne domy i mieszkania, kościoły i klasztory. Każdego dnia w swoim charakterystycznym stroju wystawał na stopniach Bazyliki św. Piotra – na neutralnym gruncie, którego nawet naziści nie odważyli się pogwałcić – i przyjmował z otwartymi ramionami wszelkich uciekinierów, którzy się do niego zgłaszali.

Niniejsza książka to zapis tych nie tak wcale odległych wydarzeń, które i dziś poruszają, przypominając zarazem, że największym skarbem Kościoła są ludzie, którzy służą mu całym sobą.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634