Rachunek sumienia dla młodzieży

Cena: 2.50 PLN
szt.

Wydawnictwo Apostolicum
Autor:ks. Stanisław Chabiński SAC
ISBN: 978-83-7031-953-3
Format:102x142mm
Stron: 16

Spotkanie z Chrystusem w sakramencie pokuty i pojednania wymaga odpowiedniego usposobienia i należytego przygotowania. Usposobieniem, o które chodzi, jest miłość ku Bogu. Każdy grzech popełniony jest brakiem, czyli zaprzeczeniem tej miłości. Dlatego odwrócenie się od grzechu, nawrócenie może się dokonać tylko przez miłość. Miłość ta wyraża się przede wszystkim poprzez szczerą wolę i gotowość do poprawy, do odmiany życia, do tego, by odtąd bardziej na serio liczyć się z wolą Ojca. Kto w tym rozumieniu „miłuje”, ten podejmie także z gotowością trud przygotowania do spowiedzi. Polega ono na spełnieniu wszystkich warunków pokuty. Jest ich pięć: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, spowiedź i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.
Proponowany rachunek sumienia dla młodzieży pomoże w podjęciu drogi codziennego nawracania, pomoże spojrzeć na swoje życie w Bożym świetle. Wykorzystuje do tego sprawdzone narzędzia takie jak przykazania Boże i kościelne oraz zwraca uwagę na grzechy główne. Nie pozostawia jednak młodego człowieka tylko z rozdartym sercem – podaje formułę aktu żalu, który jest niezbędny, aby człowiek mógł w pełni doświadczyć Bożego miłosierdzia.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634