“Ratować życie czy zniszczyć” Mk 3,4

Cena: 65.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Marek Jawor
ISBN: 978-83-7492-194-7
Data wydania: 2011
Format: 145 x 208 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 250

Ks. Marek Jawor (ur. 1970) – kapłan diecezji tarnowskiej (1998); licencjat nauk biblijnych (Papieski Instytut Biblijny w Rzymie – 2005) i doktor teologii w zakresie biblistyki (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – 2009). Studiował również na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz w Papieskim Uniwersytecie “Antonianum” w Rzymie. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Książka jest poprawioną wersją rozprawy doktorskiej przedstawionej w 2009 roku na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Dotyczy miejsca i funkcji, jaką w Ewangelii wg św. Marka pełni grecki czasownik σῴζω  Jego pole semantyczne w perykopach mówiące o różnych rodzajach uzdrowień dokonanych przez Jezusa redukowano do sfery medycznej i dlatego był tłumaczony jako “uzdrowić, ocalić”. Niniejsze studium dowodzi, że czasownik ten stanowi istotny składnik Markowego słownictwa i teologii jako baza obecnej w niej koncepcji soteriologicznej. Właściwe zrozumienie analizowanego terminu jest kluczowe i nieodzowne do poprawnego odczytania zbawczego wymiaru misji i działalności Jezusa Chrystusa. Zatem czasownik σῴζω w drugiej Ewangelii kanonicznej to termin o charakterze teologicznym, którego najwłaściwszym polskim tłumaczeniem jest pojęcie “zbawiać” wraz z całym bogactwem jego odniesień.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634