RAZEM DLA CHRYSTUSA

Cena: 38.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
Autor: Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv
ISBN: 9788375481556
Format: 165x230mm
Stron: 600
Rok wydania: 2013
Oprawa miękka

Wybór publikacji teologiczno-ekumenicznych pod redakcją ks. Stanisława Józefa Kozła.

Chociaż dzieło pojednania chrześcijan nie jest dziełem tylko ludzkim, lecz przede wszystkim Bożym, to nie dokonuje się jednak bez człowieka. Potrzebni są ludzie oddani całym sercem sprawie jedności Chrystusowego Kościoła. Tacy, którzy w miłości do Kościoła katolickiego – swojej duchowej ojczyzny – potrafią zobaczyć braci w chrześcijanach innych tradycji wyznaniowych, nie boją się ani odważnego stawiania pytań i poszukiwania z intelektualną uczciwością odpowiedzi, ani prawdy, umiejąc podporządkować się jej.

Ojciec prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski nie był i nie jest zwolennikiem „taniego ekumenizmu”, zamazującego różnice. Swoich wychowanków uczył wytrwałości w odkrywaniu prawdy i pokory wobec niej. W pracy naukowej umiejętnie łączy teologię dogmatyczną, ekumeniczną i mariologię. Jego wieloletnia działalność naukowa, pisarska i wydawnicza, praca w komisjach dialogu oraz dla Rady ds. Ekumenizmu KEP odcisnęły trwałe znamię na obliczu polskiego ekumenizmu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Jeszcze jedno cechuje Ojca Profesora – umiejętność zarażania pozytywnym myśleniem, dobrą energią i chęcią do działania tych, którzy znajdą się w jego kręgu. Niech teraz oddziałuje poprzez tę książkę. Jeden z pionierów polskiego ekumenizmu i wychowawca pokoleń ekumenistów na 80. rocznicę swojego chrztu daje nam tę książkę – świadectwo swej ekumenicznej i naukowej drogi. Drogi Bracie Celestynie – wielkie dzięki!

 

ks. dr hab. Przemysław Kantyka, prof. KUL

Dyrektor Instytutu Ekumenicznego KUL

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634