Roma Sacra – Święty Rzym. Przewodnik

Cena: 39.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Św. Stanisława BM
Autor: Wojciech Kęder
ISBN: 978-83-7422-822-0
Format: 120×215 mm
Liczba stron: 384
Oprawa miękka

Wśród wielu przewodników po Rzymie dostępnych na rynku, niniejszy przewodnik wyróżnia się zarówno ze względu na treść, jak i formę. Jest on przeznaczony dla pielgrzyma-turysty nawiedzającego Święty Rzym: miasto Apostołów, męczenników, świętych, papieży. Przecież do Rzymu prowadzi nas nie tylko ciekawość. Chcemy „U progu Apostołów”, u grobu św. Piotra, św. Pawła, św. Jana Pawła II i wielu innych, dziękować Bogu za łaski, upraszać je, prosić o wstawiennictwo świętych. Dlatego też przewodnik ten zawiera nie tylko opisy wspaniałych pomników historii z czasów Imperium Romanum, Rzymu papieskiego i współczesnego, lecz także prowadzi pielgrzyma-turystę drogą objawień maryjnych w Rzymie, drogą świątyń w których spoczywają relikwie Apostołów, męczenników i wielu innych świętych, drogą cudownych wizerunków Maryi, cudownych krucyfiksów, obrazów, od setek lat otaczanych kultem przez przybyszy z całego świata.

Przewodnik ten również wyróżnia się swoją konstrukcją. O ile przewodniki rzymskie to zawsze: „Rzym i Watykan”, a przecież niemal każdy przybysz swoje pierwsze kroki w Wiecznym Mieście kieruje do bazyliki św. Piotra na Watykanie, niniejszy przewodnik prowadzi pielgrzyma drogami, którymi on najczęściej przemierza Wieczne Miasto. Starannie dobrany wybór kościołów, muzeów, pomników kultury ukazuje mu te najsłynniejsze i najpiękniejsze, nawiązując do ich, często dramatycznej historii. Ostatnia część przewodnika obejmuje słynne miejscowości podrzymskie, od Ostii zaczynając, przez Castel Gandolfo, na sanktuarium maryjnym w Mentorella kończąc.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634