ROZPORZĄDZENIA DOTYCZĄCE KOBIET W KPŁ 15

Cena: 40.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Barbara Strzałkowska
Format: PDF

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W FORMIE PDF

Barbara Strzałkowska (ur. 1981) – absolwentka, od 2005 doktorantka na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; w latach 2002-2005 trzykrotna stypendystka Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu; autorka kilkunastu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Studia nad problematyką kobiecą w Biblii, od kilkudziesięciu lat prowadzone w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie Europy, rozwijają się także w Polsce. Niniejsze studium ma za przedmiot tekst Kpł 15, zawierający rozporządzenia dotyczące intymnej sfery życia człowieka. Autorka skupia się przede wszystkim na rozporządzeniach dotyczących kobiet (Kpł 15,19-30), związanych z rozmaitymi aspektami naturalnego cyklu płodności, zwłaszcza menstruacją, w ich specyficznym kontekście biblijnym. Rozpatruje ten tekst od strony językowej, kulturowej, historycznej, społecznej, obyczajowej i teologicznej. Księga Kapłańska jest integralną częścią Starego Testamentu, zaś tematyka dotycząca cielesności i płciowości oraz związanych z nimi intymnych spraw życia ludzkiego zajmuje w niej ważne miejsce.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634