Co słyszysz poza słowem? Sound design Apokalipsy św. Jana

Cena: 99.00 PLN
szt.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Autor: Joanna Nowińska SM
ISBN: 978-83-7829-2147-3
Wydanie: pierwsze
Format: A5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 214

Siostra dr Joanna Nowińska SM – wykładowca egzegezy Starego Testamentu i Pism Janowych w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Prowadzi interdyscyplinarne badania tekstu biblijnego oraz jego przekazu w połączeniu ze sztuką i mediami. Przedmiot specjalizacji to egzegeza i teologia Apokalipsy św. Jana. Członkini Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Apokalipsa św. Jana stanowi wśród ksiąg biblijnych ewenement ze względu na dużą liczbę terminów opisujących dźwięk. Ich układ, zogniskowany wokół φωνή, tworzy wymowną symfonię. Odnosi się wrażenie, jakby każdy etap zmagań/doświadczeń człowieka A(a)pokalipsy był przezeń komentowany czy prowadzony. Sound design ostatniej księgi Nowego Testamentu przekonuje o niezaprzeczalnej dominacji głosu Boga nad wszelkim innym dźwiękiem. Aby to uchwycić, konieczna jest percepcja nie tylko semantyki, lecz również brzmienia, melodyki tekstu, oraz odkrycie sensoryczności wyrażonego w nim doświadczenia. Apokalipsa św. Jana zaprasza odbiorcę do otwartości i męstwa wiary, odsłaniając przestrzeń osobistego kontaktu z Bogiem, silnie zabarwioną więziami emocjonalnymi, w czym można rozpoznać sens wydarzeń, zarówno globalnych, jak i tych, które rozgrywają się we wnętrzu człowieka.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634