SIEWCA NADZIEI

Cena: 12.00 PLN
szt.

Wydawnictwo Verbinum
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Biernacki
Czas trwania; 36 minut
Język polski
Wydanie: maj 2018r.

“Siewca nadziei” to nowy film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny misjonarza.

Dokument w reżyserii Andrzeja Biernackiego, zrealizowany w 100. rocznicę urodzin o. Mariana, dostępny już jest na DVD.

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność – czytamy w opisie filmu. – Niewątpliwie o. Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim był misjonarzem był. Nim jednak zaczął zasiewać nadzieję wśród tych, do których został posłany, najpierw sam musiał ocalić własną nadzieję w czasie pięciu okrutnych lat spędzonych w obozach koncentracyjnych. O bogatym życiu misjonarza trędowatych, kandydata do pokojowej Nagrody Nobla i – jak wierzymy – przyszłego świętego, opowiada ten film, który powstał w 100-lecie jego urodzin.

W filmie o ojcu Marianie opowiadają członkowie jego rodziny (siostra i siostrzenica misjonarza), a także ludzie, którzy z nim się spotkali i przez wiele lat współpracowali, m. in. Anna Pietraszek – dziennikarka i autorka filmów o ojcu Marianie, Małgorzata Kosarzecka – kustosz pamięci o ojcu Marianie, Anna Tarajkowska – stomatolog pomagająca w kolonii trędowatych w Puri, była prezes Fundacji Redemptoris Missio współpracującej z misjonarzem, o. Henryk Kałuża SVD i inni.

Jako bonus na DVD znalazła się jeszcze animacja “Człowiek z żelazka” przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka z Chludowa oraz piosenka w wykonaniu artystów Teatru A oparta na tekście modlitwy o. Mariana.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634