Stać się piórem w Jego ręku. Listy do przyjaciółki z młodości

Cena: 21.90 PLN
szt.

Wydawnictwo Promic
Autor: Św. Urszula Ledóchowska
ISBN: 978-83-7502-505-7
Rok wydania: 2015
Format: 125 x 196 mm
Liczba stron: 176
Oprawa miękka

Prywatna korespondencja jest niczym dziurka od klucza do drzwi serca, przez którą – na poły uprawnieni, a na poły nie – możemy zajrzeć i ujrzeć to, co w nim najcenniejsze. Listy św. Urszuli ukazują młodą dziewczynę porwaną miłością do Jezusa. Co ważne, to obraz nieskrępowany usztywniającymi ściegami hagiografii. Zresztą, nawet najlepsza biografia nie powie nam  o świętych tak wiele jak ich własne słowa.

W listach św. Urszuli napotkamy także portret ich adresatki – Ilzy von Düring – protestantki poszukującej “prawdziwej wiary”. Historia niezwykłej znajomości tych dwóch młodych kobiet przypomina, że w życiu każdego z nas Stwórca przygotował miejsce na przyjaźń, miejsce, w którym karmi nas, gdy jesteśmy zmęczeni trudem drogi. Dopowiedzmy przy tym, że przyjaciel jest darem miłości Boga i pomocą na drodze do Niego samego.

W kwietniu 2015 roku obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Wstecz

Lokalizacja

Newsletter

Korzystając z newslettera Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez newsletter) . Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych , możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma: NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Kontakt

NOTUS Hurtownia Książek Katolickich
25-324 Kielce, ul. Legnicka 28

Numery telefonów:

41 369 17 60
508 493 634